Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Jak czyścić i dbać o srebrną biżuterię?

Każdy pamięta o tym, że używane ubrania należy prać, a buty pastować lub pokrywać impregnatem. Niewiele osób pamięta jednak, że naszyjniki czy kolczyki też wymagają pielęgnacji! Wyroby jubilerskie, tak jak wszystkie inne przedmioty codziennego użytku, są narażone na kontakt z zanieczyszczeniami. Co więcej, jeśli kolczyki, pierścionek lub łańcuszek są wykonane ze srebra, reagują ze związkami siarki z powietrza i czernieją. Ich pielęgnacja jest więc konieczna. A jak czyścić i dbać o srebrną biżuterię? Nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach i kierować się wskazówkami, które zamieściliśmy poniżej!

czytaj całość »
Srebrna biżuteria - skąd wzięła się jej popularność?

Srebro to metal szlachetny, z którego co roku produkuje się tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy wyrobów jubilerskich. Srebrna biżuteria noszona jest na całym świecie, a jej renoma nie słabnie. Ale skąd w ogóle wzięła się jej popularność? Co sprawia, że nie nudzi się użytkownikom? Przyczyn może być kilka, a wśród nich warto wspomnieć o wielowiekowej tradycji, uniwersalności, wysokiej jakości i pięknie!

czytaj całość »
Jak rozpoznać prawdziwy bursztyn

Chyba każdy, kto chociaż raz w życiu pojechał nad Bałtyk, marzył o tym, by znaleźć na plaży bursztyn. Czasem wraca się do domu z kilkoma kamykami, które wyglądają łudząco podobnie do jantarów. Ale skąd mieć pewność, że udało się je znaleźć? A może to tylko brązowe kamyki? Jak rozpoznać prawdziwy bursztyn? Na szczęście istnieje kilka bardzo prostych sposobów, które pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości!

czytaj całość »
Kolczyki to niezastąpione dopełnienie każdego stylu
Kolczyki to niezastąpione dopełnienie każdego stylu

Odpowiedni dobór biżuterii decyduje o tym, czy uzyskany dzięki niej efekt będzie korzystny, czy też może niekoniecznie. Im bardziej wyszukane wyroby wybieramy, tym większą mamy szansę na stworzenie doskonałej stylizacji. Kolczyki, choć niepozorne, mogą tutaj odegrać szczególnie istotną rolę, eksponując atuty konkretnego typu urody. Ich wybór jest ogromny. Wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych kwestiach, by znajdować zawsze te idealne.

czytaj całość »
Skąd wzięła się popularność wyrobów marki Swarovski?
Skąd wzięła się popularność wyrobów marki Swarovski?

Gdy myślimy o biżuterii, jedną z pierwszych przychodzących nam na myśl marek jest bez wątpienia Swarovski. Oszałamiający sukces, jaki osiągnął założyciel tego przedsiębiorstwa trwa do dziś. Wytwarzane przez jego potomków produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i znajdują zastosowanie także w innych branżach. Przyjrzyjmy więc im się bliżej. Jak się zaczęło? Z czego powstają?

czytaj całość »
Tyle różnych bransoletek. Jaką wybrać?
Tyle różnych bransoletek. Jaką wybrać?

Spośród wszystkich powszechnie stosowanych elementów biżuterii, bransoletki należą do najbardziej lubianych. Nie ma chyba takiej stylizacji, której nie byłyby w stanie w doskonały sposób uzupełnić. Wszystko zależy jednak od tego, po jaki wyrób sięgniemy w danym momencie. Podobnie jak wielu innych dziedzinach związanych z ubiorem i biżuterią, tak i tu o uzyskanym efekcie decydować mogą szczegóły i subtelności.

czytaj całość »
Do czego pasuje biżuteria z bursztynem? Doceńmy wreszcie jej walory!

Bursztyn, zwany przez niektórych „złotem Bałtyku” jest ceniony przez wielbicieli kunsztownych ozdób od niepamiętnych czasów. Wykonana z jego użyciem biżuteria może oczarowywać nawet tych, którzy wcześniej nie spodziewali się tego, że da się niego wydobyć takie efekty. A takie osoby wciąż przecież spotykamy. Czas na to, by niesamowity urok bursztynu stał się dla każdego oczywistym. Jak tego dokonać? Bursztyn, wykorzystany uprzednio przez mistrza jubilerskiego fachu, zrobi to sam, gdy tylko zaczniemy nosić go tak często, jak na to zasługuje.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl