Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Skąd wzięła się popularność wyrobów marki Swarovski?

Skąd wzięła się popularność wyrobów marki Swarovski?

Gdy myślimy o biżuterii, jedną z pierwszych przychodzących nam na myśl marek jest bez wątpienia Swarovski. Oszałamiający sukces, jaki osiągnął założyciel tego przedsiębiorstwa trwa do dziś. Wytwarzane przez jego potomków produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i znajdują zastosowanie także w innych branżach. Przyjrzyjmy więc im się bliżej. Jak się zaczęło? Z czego powstają?

Doskonała precyzja kluczem do wielkiego sukcesu

Wszystko zaczęło się w latach 90-tych XIX wieku w Austrii, gdy Daniel Swarovski, z pochodzenia Czech, wcześniej ucząc się cięcia szkła pod okiem swojego ojca, stworzył elektryczną maszynę do jego obróbki. Następnie, wchodząc w spółkę ze swoim szwagrem, stworzył fabrykę kryształów, nadal doskonaląc techniki obróbki kryształowego szkła, których szczegóły były ściśle chronione. Uzyskiwane rezultaty okazywały się doskonałe. W efekcie, działalność, w którą włączyli się także synowie założyciela, rozrosła się na kilka spółek, specjalizujących się w innych dziedzinach, gdzie niezbędne jest idealnie wyszlifowane szkło. Do dzisiaj wytwarzane są niezwykle kosztowne (ale i doskonałe) lornetki. Największy rozgłos osiągnęła jednak produkcja w obszarze biżuterii. Od lat 20-tych XX wieku po wyroby Swarovskich zaczęli sięgać jej twórcy i domy mody. Największe ówczesne gwiazdy przyozdabiały się połyskującymi kryształami austriackiej firmy. Kolejne dekady to w zasadzie pasmo samych sukcesów. Duże poruszenie przyniósł rok 1977, kiedy przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek sztuczną cyrkonię, dzięki której każdy mógł cieszyć się wyrobami o wyglądzie diamentu, za to w wielokrotnie niższej cenie. Wyroby jubilerskie tej firmy wielkim powodzeniem cieszą po dziś dzień. Czym się charakteryzują?

Piękny wygląd i bogactwo zastosowań

Produkty ze szkła ołowiowego, zwanego także kryształowym, to bardzo wdzięczne pole do popisu dla projektantów biżuterii, co pracownicy firmy Swarovski udowadniają przez cały czas. Na przestrzeni lat mogliśmy cieszyć się ogromną ilością kształtów, odcieni i wielu charakterystycznych efektów. Wyroby te charakteryzuje nie tylko bardzo atrakcyjna cena, ale także dużo niższa niż w przypadku diamentów waga, która czyni je doskonałymi do najróżniejszych zastosowań. To szkło kryształowe wykorzystuje się dziś przy produkcji szeregu odmian biżuterii. Znajdziemy więc wśród niej wszelkiego rodzaju wisiorki, klipsy bransoletki i wiele innych. Może kolczyki Swarovski będą tymi, które stworzą efekt idealny na najbliższe okazje? Wieloletnie doświadczenie, jakim Makro-Lux może pochwalić się w tej dziedzinie sprawia, że przygotowywane przez nas wyroby nie mają sobie równych. Zadbaliśmy przy tym o wiele wariantów kolorystycznych, a także doskonałe srebro. Zapraszamy do zapoznania się naszą bogatą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl