Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Kolczyki to niezastąpione dopełnienie każdego stylu

Kolczyki to niezastąpione dopełnienie każdego stylu

Odpowiedni dobór biżuterii decyduje o tym, czy uzyskany dzięki niej efekt będzie korzystny, czy też może niekoniecznie. Im bardziej wyszukane wyroby wybieramy, tym większą mamy szansę na stworzenie doskonałej stylizacji. Kolczyki, choć niepozorne, mogą tutaj odegrać szczególnie istotną rolę, eksponując atuty konkretnego typu urody. Ich wybór jest ogromny. Wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych kwestiach, by znajdować zawsze te idealne.

Wybieraj biżuterię odpowiednią do swojej urody

Nadrzędnym kryterium może być oczywiście kwestia dopasowania do indywidualnych upodobań. Warto jednak pamiętać o tym, że zignorowanie pewnych aspektów budowy własnego ciała może spowodować, że efekt będzie niekorzystny, co trudno będzie ignorować, a więc dobrze się z nim czuć. A zatem: w przypadku szyki krótkiej, optymalne mogą się okazać kolczyki wkrętki. Lepiej zaś unikać wiszących i długich, zwłaszcza na tyle, że mogą się opierać o barki. Dokładnie takie warto jednak rozważyć w przypadku posiadania okrągłej twarzy – wówczas zostanie ona optycznie wysmuklona. Najmniej dylematów mają te z kobiet, których twarz jest owalna – jest to typ, do którego będą pasować zasadniczo wszystkie kolczyki, po jakie sięgną. Jedynym rodzajem, którego założenie należy wnikliwiej przemyśleć i przyjrzeć się uzyskiwanemu efektowi, są długie, cienkie wiszące – mogą bowiem spowodować, że twarz będzie sprawiać wrażenie nieco pociągłej. Te z kolei z kobiet, które właśnie taką twarz mają z natury, powinny wybierać wkrętki lub ćwieki, unikając wzorów płaskich, które dadzą efekt dodatkowego wysmuklenia. W przypadku zaś rysów bardziej trójkątnych, istotne jest by wyrównać proporcje pomiędzy szczęką a czołem, do czego przydadzą się kolczyki zwężające się ku górze. Na kwadratowe natomiast odpowiednią odpowiedzią będą wyroby o kształtach bliskich okręgom lub elipsom, równoważące ten kształt.

Jakie kolczyki mamy do wyboru?

Wybór najróżniejszej biżuterii jest dziś tak ogromny, że zdecydowanie się na konkretny wybór nadal może stanowić pewien problem. Zasadniczo uważa się, że im wcześniejsza pora dnia, tym oszczędniejsze ozdoby należy stosować – zwłaszcza, jeśli wymaga tego np. wykonywana praca. Tutaj skromne, dyskretne wzory zawsze dadzą odpowiedni efekt. Wielkie pole do popisu otwiera się zaś przed nami, gdy przygotowujemy kreację na szczególną okazję. Wedle powszechnej opinii, odpowiednim wyborem na co dzień jest srebro, podczas gdy po złoto warto sięgać w okolicznościach bardziej uroczystych. Jest to jednak kwestia indywidualnego wyboru. Podobnie jak to, czym wysadzana ma być nasza biżuteria. Oprócz różnego rodzaju lśniących kamieni, dużą popularność zyskują w ostatnim czasie kolczyki z bursztynem. O tym, jak wielki jest ich wybór łatwo przekonać się przeglądając przygotowaną przez Makto-Lux ofertę. Dostarczamy wyłącznie wyroby najwyższej jakości, które produkujemy w doskonały sposób dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu. Zobacz nasz asortyment i znajdź kolczyki idealne dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl