Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Do czego pasuje biżuteria z bursztynem? Doceńmy wreszcie jej walory!

Bursztyn, zwany przez niektórych „złotem Bałtyku” jest ceniony przez wielbicieli kunsztownych ozdób od niepamiętnych czasów. Wykonana z jego użyciem biżuteria może oczarowywać nawet tych, którzy wcześniej nie spodziewali się tego, że da się niego wydobyć takie efekty. A takie osoby wciąż przecież spotykamy. Czas na to, by niesamowity urok bursztynu stał się dla każdego oczywistym. Jak tego dokonać? Bursztyn, wykorzystany uprzednio przez mistrza jubilerskiego fachu, zrobi to sam, gdy tylko zaczniemy nosić go tak często, jak na to zasługuje.

Sięga po niego wielu odbiorców na całym świecie

Polska nie od wczoraj jest istną potęgą, jeśli chodzi o wydobywanie z bursztynu tego, co w nim najpiękniejsze, zwłaszcza w towarzystwie metali szlachetnych. Według niektórych szacunków, większość wykorzystującej go biżuterii pochodzi z naszego kraju, skąd w wielkich ilościach trafia do Azji, ale także Europy Zachodniej i USA. Tymczasem można odnieść wrażenie, że u nas popularność tych wyrobów ciągle jeszcze nie osiąga poziomu, na jaki zasługują. Dlaczego tak się dzieje?

Być może, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, nie doceniamy tego, co wydaje nam się doskonale znane. Skojarzenia, jakie powszechnie jeszcze budzi w nas bursztyn, to proste wisiorki z nadmorskich straganów. Nawet nie zastanawiamy się, co można zrobić z tego materiału, gdy trafi on we właściwe ręce. Często jest on kojarzony raczej jako propozycja dla starszych pań. Na całe szczęście, sytuacja ta powoli (zbyt powoli!) się zmienia i również te coraz młodsze znajdują wyroby odpowiednie dla siebie. A przejrzenie naszej oferty dowodzi, że zdecydowanie jest w czym wybierać...

Kiedy najlepiej założyć bursztynową biżuterię?

Fakt, iż bursztyn musi dopiero zdobywać sobie w naszym kraju uznanie, choć na świecie sięga się po niego niezwykle chętnie, powoduje, że większość z nas zapytanych o jakieś zasady w tym obszarze, nie znajduje odpowiedzi. Zasadniczo można stwierdzić, że jest to biżuteria dla wszystkich i całodzienna. Należy jednak ostrożnie dobierać ją do barw ubrań, tak, by pozwolić bursztynowi w pełni okazać blask swojego niepowtarzalnego koloru – ciemniejszy może jednak dać nam w tym obszarze więcej swobody, zwłaszcza w srebrnej oprawie. Ze względu na to, że jego wygląd uważany jest za dosyć ciężki, towarzystwo lekkiej, letniej sukienki może wypaść nieco gorzej, niż bardziej oficjalnego stroju. Ostatecznie jednak wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju biżuterię mamy do dyspozycji. Oferta firmy Makro-Lux, złożona z niepowtarzalnych wyrobów naszego autorstwa stanowi dowód, jak wielki potencjał kryje się w tym materiale. Przełamujmy więc wszelkie schematy – nasza biżuteria z bursztynem dostępna jest w tak ogromnym wyborze, że bez najmniejszego trudu można znaleźć propozycje na dosłownie każdą okazję!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl